Pohronie A zvládlo Fomat, béčko nestačilo na Kalinovo

Futbalisti Pohronia pokračovali ďalšími zápasmi. Stretnutie nevyšlo béčku, ktoré nestačilo na Kalinovo. V lepšom svetle sa naopak ukázal A tím, keď pred dobrou diváckou kulisou zdolal martinský Fomat.

Pohronie B – Kalinovo. V zápase domáci predviedli podpriemerný výkon.Pohronie B – Kalinovo. V zápase domáci predviedli podpriemerný výkon. (Zdroj: Ivan Mriška)

III. LIGA VÝCHOD

4. kolo:

Pohronie A – Martin 4:1 (2:1)

Góly: 9., 36., 46. Páleník, 66. Sekereš

Rozhodoval: Vlčej, 632 divákov

Pohronie A: Gramblička – Krijvančin, Kamas, Sekereš, Sedliak (70. Paraj), Pinka (62. Drobňák), Zvara (70. Líška), Páleník, Sepeši, Blaho, Sojka

Derby stretnutie sa hralo na vysokej úrovni, čomu zodpovedala aj divácka kulisa. V 7. min., po zlej rozohrávke Blaha podnikli hostia rýchly brejk a ujali sa vedenia, keď skóroval Garaj 1:0. Už o dve minúty našiel Zvara, na päťke Páleníka 1:1. V 20. min. ušiel po pravej strane Pinka, prihral Páleníkovi, ktorý trafil iba ruky brankára Pronaja. V 28. min. podnikli hostia dva rýchle brejky, obe strely však skončili tesne vedľa. V 36. min. zabojoval v šestnástke Zvara a Páleník stál opäť tam, kde bolo treba 2:1. Do polčasu mohli domáci skóre zvýšiť, v 42. min. však center Pinku Sedliak minul. O minútu sa rútil sám na gólmana hostí Páleník, šancu však premrhal. Úvod do druhého dejstva vyšiel domácim, keď sa v 46. min., po centri Pinku nemýlil Páleník 3:1. V 52. min. išiel Páleník opäť sám, hodil si však dlhú loptu. V 66. min. centroval Drobňák na hlavu Sekereša 4:1. V 75. min vysunul Sojka Sekereša a jeho center na prvú žrď minul tesne Líška. Domáci zaslúžene zvíťazili, v stredu v zápase Slovnaft cupu privítajú Domino Bratislava.

16.Humenné 4 0 0 4 3:10 0

Ostatné výsledky: Lokomotíva Košice - Kremnička 0:0, Trebišov - Poprad 1:1, Lučenec - Vranov nad Topľou 2:0, Lipany - Moldava nad Bodvou 1:1, Humenné - Prešov juniori 1:2, Banská Bystrica B - Námestovo 0:0, Košice B - Spišská Nová Ves 3:1

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

4. kolo:

D. Tížina - B. Štiavnica 2:1 (1:1)

Gól: 43. Kminiak (11m)

Rozhodoval: Bútora, 250 divákov

B. Štiavnica: Pažout – Ferenčík st. (85. Ferenčík ml.), Hanzlík, Macejko, Čiliak, Hanus, P. Hanzlík, Barák, Zuberník, Kminiak, Lupták (60. Šovčík 80. Baranec)

Hostia prišli s úmyslom získať bod, čo sa im aj darilo a v 10. min. strelili úvodný gól. Hlavný arbiter ho najskôr uznal, po dohode s postranným však svoj verdikt zmenil. Hostia sa mohli ujať ďalšou strelou P. Hanzlíka, ktorá len tesne minula bránku. Domáci sa v 30. min. ujali vedenia po faule na brankára Banskej Štiavnice 1:0. V 43. min., po peknej kombinačnej akcii bol faulovaný Kminiak, ktorý aj premenil pokutový kop. V druhom polčase hostia domácich pritlačili, ale po rohovom kope strhli víťazstvo na svoju stranu domáci. Hráčom Banskej Štiavnice sa zo záverečného tlaku nepodarilo vyrovnať, a tak body ostali doma. Hostia by si za predvedenú hru bod zaslúžili.

ĽUBOMÍR BARÁK

N. Baňa - Žilina B 1:1 (1:0)

Góly: 18. Farkaš

Rozhodoval: Fáber, 200 divákov

N. Baňa: Šutlák – J. Wolf, Pleva, Jenes, Horniak, Uličný (65. Šimon), Pavlík, Guláš (85. Budinský), Farkaš (72. Krause), A. Wolf, Švec

V Novej Bani sa hral dobrý futbal, o čo sa pričinili obe mužstvá. Začiatok zápasu bol mierne nervózny, domáci si však vynútili prevahu, čoho dôkazom boli aj príležitosti. V 12. min. musel Horniakovu strelu brankár hostí vyťahovať spod brvna. V 14. min. mohol otvoriť skóre A. Wolf, šancu však nevyužil. V 18. min. vybojoval A. Wolf loptu, spätne prihral Farkašovi, ktorý otvoril účet zápasu 1:0. V 22. min. Gulašovu strelu len s námahou vyrazil hosťujúci gólman. V 29. min. strieľal opäť Guláš, lopta sa odrazila k A. Wolfovi, a ten nastrelil brvno. Domáci si do prestávky vytvorili tri príležitosti, gól sa im však streliť nepodarilo. Do druhého polčasu mali dobrý nástup domáci, svoj stav mohli zvýšiť, ale zoči-voči brankára hostí Farkaš neprekonal. Po tomto momente ostali aktívnejší hostia, vypracovali si niekoľko možností a po rohu aj vyrovnali 1:1. Obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, šance však ostali nevyužité, a tak sa body delili.

JOZEF FORGÁČ

Pohronie B – Kalinovo 0:3 (0:1)

Rozhodoval: Tokár, 100 divákov

Pohronie B: Rapčan - Gajdoš (68. Debnár), Rozenberg, Janúch, Dobrota, Varga, Bodor, Urgela J. (69. Mekíš), Glab, Urgela R., Arvaj (41. Cvejkuš)

Mladý domáci tím išiel do zápasu s cieľom bodovať a najmä zbierať ďalšie cenné skúsenosti. Nanešťastie, hráčom však chýbalo väčšie chcenie, kvalita, a tak si hráči z Kalinova zaslúžene odniesli všetky tri body. V prvom polčase sa hral nezáživný, medzišestnástkový futbal, v ktorom brankári nemali skoro vôbec žiadnu robotu. V domácej defenzíve to poriadne škrípalo a veľmi slabá bola aj rozohrávka smerom dopredu, čo súper využil po chybe na pravej strane obrany domáceho tímu a ujal sa vedenia 0:1. Do druhého polčasu nastúpili hráči Pohronia so snahou otočiť zápas, hostí zatlačili 15 až 20 min. na vlastnú polovicu, nevypracovali si však žiadnu vážnejšiu šancu. Naopak, po strate lopty v strede poľa hráči Kalinova využili nekoncentrovanosť obrany Pohronia a zvýšili na 0:2. Hostia následne ovládli hru a po ďalšej obrovskej chybe D. Janúcha upravili na konečných 0:3. O výsledku bolo v tejto fáze stretnutia rozhodnuté. Domáci mohli aspoň skorigovať, keď po prihrávke Dobrotu zakončil Mekíš do brvna hosťujúcej brány. Do konca zápasu sa už nič dôležité neudialo, a tak domácich môžu mrzieť tri hrubé chyby, po ktorých zbytočne inkasovali, pretože súper bol v poli hrateľný. Škoda ďalšej domácej straty bodov, lebo toto mužstvo čakajú dva náročné zápasy vonku (K. N. Mesto, MŠK Žilina B).

16.Zvolen 4 0 0 4 1:15 0

Ostatné výsledky: MFK B. Bystrica - Tisovec 2:1, Čadca - Z. Poruba 2:1, Zvolen - Krásno 0:1, Bytča - L. Štiavnica 1:0, K. N. Mesto - Brusno 1:3

IV. LIGA – JUH

4. kolo:

Š. Bane – Badín 2:2 (0:1)

Góly: 62., 90. Michalek

Rozhodoval: Dodok, 140 divákov

Š. Bane: Blaško – Sojka, M. Pavlík, Čamaj, Kubinec, Drexler, Michalek, Budinský, V. Pavlík, Ševeček (42. Ondrík), Kochoľ

Začiatok prvého polčasu bol vyrovnaný, po 10-tych min. hry si domáci vytvorili miernu územnú prevahu. Zo svojich šancí však nepremenili ani jednu, hostí musela zachraňovať aj konštrukcia brány. V 38. min. sa z nenápadnej akcie ujali hostia 0:1. V druhom dejstve bol v 52. min. vylúčený Kochoľ, čo hráči Badína využili na zvýšenie skóre 0:2. Oslabení domáci však dokázali prevziať iniciatívu a znížiť na 1:2. Domáci naďalej tlačili, dvakrát nastrelili brvno. Keď sa zdalo, že si hostia odnesú tri body, Michaleka faulov hosťujúci obranca. Ku penalte sa postavil faulovaný hráč a sám ju chladnokrvne premenil 2:2.

JÁN DAUBNER

Žarnovica - Málinec 5:2 (1:2)

Góly: 39., 61., 80. Mikuška, 47. Listofer, 55. Hudec

Rozhodoval: Kratochvíla, 293 divákov

Žarnovica: Herold - Šopa, Gapa, Zelovič (25. L. Štefanka), Šmondrk, Listofer, M. Laurov, Hudec, Bocian (66. Hlavačka), Vuong (71. M. Štefanka), Mikuška

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Hosťom sa podarilo dostať v úvode zápasu do vedenia, keď na odkopnutú loptu si nabehol pomedzi stopérov Turic a pohodlne otvoril skóre. O dve minúty však mohli hráči Žarnovice streliť vyrovnávajúci gól, keď sa po prihrávke Mikušku nepresadil M. Laurov. Domáci sa snažili vyrovnať, ale hostia hrali v pokoji a stále ohrozovali domácu bránu. V 25. min. mali po chybnej rozohrávke domácej obrany šancu, vyznamenal sa však gólman Herold. Následne sa však už hostia nemýlili 0:2. Domácich tento gól poriadne zaskočil. Začali vyššie hráčov súpera napádať. V 38. min. sa s loptou smerom dopredu vybral stopér Gapa, prihrávkou našiel Mikušku, ktorý sa pohral s obrancom a nechytatelne k žrdi skóroval. „Tekvičiarov“ tento moment naštartoval, škodou pre nich bola len polčasová prestávka. Domáci však druhu polovicu zápasu začali hrať presne tak, ako sa skončilo prvé dejstvo. Dve minúty po prestávke sa skvele uvoľnil L. Štefanka, obišiel dokonca brankára, ale na čiare zasiahol dobiehajúci defenzívny hráč hostí. S následného rohu sa k hlavičke dostal Listofer a od žrde vyrovnal. Žarnovickí chalani tak dostali krídla a dobíjali bránu hostí. Gól do vedenia sa podarilo streliť P. Hudecovi z priameho kopu 3:2. Po hodine hry domáci hráči predviedli divákom krásnu akciu na jeden dotyk, gólovú príchuť však nemala. O minútu sa opäť presadil Mikuška a hlavou zavesil 4:2. Domáci trošku zvoľnili tempo a k slovu sa dostali aj hostia. Herold však svoju bránu uzamkol. Veľkým smoliarom v domácom tíme bol však L. Štefanka, ktorý zahodil tri šance. Gólový účet zápasu uzatvoril strelecky disponovaný Mikuška, ktorý zakončil do prázdnej brány akciu P. Hlavačku.

14.Revúca 4 0 2 2 3:8 2

Ostatné výsledky: Kováčová - Č. Balog 2:0, Jesenské - Tachty 2:2, Revúca - V. Krtíš 0:3, Fiľakovo - Divín 1:0, JUPIE BB - Poltár 1:1

V. LIGA SKUPINA C

4. kolo:

Jasenie - V. Lehota 1:0 (1:0)

Rozhodoval: Bariak, 200 divákov

V. Lehota: Boroš – T. Víglaský, Mi. Hudec, Ma. Hudec, M. Víglaský, Vozár, Baranec (60. Čík), A. Víglaský, Polc, Mašír (70. A. Víglaský), Kocian

Vyrovnaný zápas, šance si vypracovali obe mužstvá. Šťastena sa priklonila na stranu domácich, ktorí svoj gól dosiahli z priameho kopu.

TOMÁŠ VÍGLASKÝ

Hliník - Dudince 1:0 (1:0)

Gól: 9. Gallo

Rozhodoval: Ja. Kyzek, 150 divákov

Hliník: Kúšik – Murín (80. Antal), Ihracký, Repiský, XX, Sopko, J. Mališ, P. Mališ, Minyu (70. Pilnik), Hudec, Gallo, Kopčan

Zápas začal vo svižnom tempe, domáci si vytvárali jednu šancu za druhou. Ujala sa príležitosť v 9. min., keď Kopčan potiahol loptu po pravej strane, nezištne nahral Gallovi, ktorý sa nemýlil. Následne dobre zakončil Minyu, no brankár strelu do šibenice zneškodnil. V prvom polčase si domáci vytvorili ešte niekoľko príležitostí, ktoré však ostali nevyužité. Hostia si gólovú príležitosť nevytvorili. Druhé dejstvo začali domáci opäť veľmi dobre, keď za 5. min. mohli skóre dvakrát zvýšiť. Od tohto momentu sa začali domáci báť o výsledok, ich hra upadla do priemeru, čo využili hostia a v závere zápasu mali tri príležitosti, ktoré zneškodnil domáci gólman Kúšik. Za bojovnosť a predvedenú hru v prvom polčase si domáci víťazstvo zaslúžili.

14.V. Lehota 4 0 1 3 2:13 1

Ostatné výsledky: Šalková - Priechod 0:3, S. Ľupča - Sásová 2:1, Detva - Krupina 3:0, Hrochoť - Medzibrod 1:1, Selce - Pliešovce 1:2