OKRESNÝ FUTBAL: V Lutile zasahovala záchranná služba

Víkendové výsledky I. a II. triedy Sever, Juh.

Vladimír Širáň skončil po zápase v Lutile v nemocnici.Vladimír Širáň skončil po zápase v Lutile v nemocnici. (Zdroj: ALŽBETA ANDRÁŠIOVÁ)

I. TRIEDA

23. kolo

Hod.-Hámre - Janova Lehota 7:1 (6:1)

GÓLY:13. Bocian, 20. Pleško, 31. Frim, 43. T.Gulaša, 44., 69. Galeta, 45. Kapusta - 9. M. Karásek

ROZHODOVAL: Košarník, 60 divákov

HOD.-HÁMRE: Danko – Laurov (63. Michálik), T. Gulaša, Pleško, Kapusta (46. Brodziansky), V. Gulaša (68. Vuong), Bocian (46. Búry), Frim, M. Danko, Ološtiak, Galeta (78. Valenta)

J. LEHOTA: Malik - Koneracký, D. Karásek, P. Karásek, Brzula (75. Papp), Schvarczbacher, M. Karásek, Rozenberg (46. Šipkovský), Š. Karásek, Mekíš (80.Bodor), Páleník (39. Fedeš)

Hostia sa ujali vedenia už v 9. min., keď z priameho kopu skóroval M. Karásek, no to bolo z ich strany všetko. Domáci prebrali iniciatívu a po dobrom výkone zaslúžene zvíťazili. Hostia mohli prehrať aj vyšším rozdielom, no domáci niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie nevyužili.

MILAN KRÁĽ

Lutila - Horná Ves 1:2 (1:1)

GÓLY: 45. Chromík - 26. J. Hric, 50. A. Širáň

ROZHODOVAL: Nitško, 150 divákov

LUTILA: Chromík - Poliak, Hríň, Krnčok, Forgáč, Golha, Kanina, Spodniak, P. Poliak, Mokroš, Majer

H. VES: Mikula - Urgela, Marianik, A. Širáň, V. Širáň (84. P. Širáň), Karakačanov (70. Wagner), Neuschl, Považan (46. Mecele), Kubík, J. Hric, M. Hric

Bol to nervózny zápas, k čomu prispel svojimi verdiktmi aj hlavný rozhodca. Hostia sa ujali vedenia v 26. min., keď sa po skrumáži pred Chromíkovou bránou najlepšie zorientoval J. Hric. V zapätí rozhodca vylúčil domáceho hráča Majera. V poslednej minúte prvého polčasu kopali domáci pokutový kop, ktorý bezpečne premenil brankár Chromík. V úvode druhého polčasu šli hostia opäť do vedenia, keď z pravého krídla vystrelil Adam Širáň a zbiehajúci domáci obranca nešťastne loptu tečoval do vlastnej brány. Domáci, aj keď oslabení o jedného hráča, hrali s Hornou Vsou vyrovnanú partiu a celý druhý polčas tlačili hostí, no vyrovnať sa im nepodarilo. Za zmienku stojí zranenie hráča hostí Vladimíra Širáňa, ktorého po jednom zo súbojov musela na nosidlách odviezť záchranka.

EVA HROMÁDKOVÁ

Lovča - Veľká Lehota 4:1 (2:0)

GÓLY:2. Matuška, 8. J. Páleník, 56. Neuschl, 68. M.Páleník - 84. Hudec

ROZHODOVAL: Kacz, 150 divákov

LOVČA: Weber - Beňo, Struhár, Neuschl, Ondrík (74. Červenka), Rapčan, Šebeň (68. Kováč), Matuška, Kukučka (46. Budinský), M. Páleník(82. F.Páleník), J. Páleník

V. LEHOTA: Boroš - T. Viglaský, Adam Viglaský, M. Viglaský, Adamík, Kocian, Michal Hudec, Jenis (46. Marek Hudec), Polc, Baranec, Anton Víglaský (81.Vozár)

Domáce mužstvo začalo vo veľkom štýle, keď už v 2. min. strelil úvodný gól Matuška. V 8. min. pridal druhý zásah J. Páleník. Potom sa hra vyrovnala, hostia hrozili rýchlymi protiútokmi, ktoré však nevyužili. V druhom polčase sa hra nezmenila. Domáci pridali ďalšie dva góly, keď skórovali, v 56. min. Neuschl a v 68.min. M. Páleník. Húževnatí hostia sa nevzdávali, no streliť gól sa im podarilo až v 84. min., keď sa strelecky presadil Michal Hudec. Viac gólov už nepadlo, a tak domáci zaslúžene zvíťazili v pomere 4:1.

PAVOL KUKUČKA

Hliník n/Hr. – Slaská 2:1 (1:0)

GÓLY: 26. Bujna, 70. Minyu – 87. Debnár

ROZHODOVAL: Oslanec, 66 divákov

HLINÍK: Kúšik – Demko, Ďuriš, Mališ, Minyu, Bujna, Fehérpataky, Kaprálik, Bozó, Hučka, Pilnik

SLASKÁ: Ertl – Bahno, Silný, Gašparík, Petor, Lalo, Vittek, Vanko, Gordulič, Hric, Debnár

Dôležité víťazstvo Hliníka v boji o záchranu. Domáci vyhrávali po zásahoch Bujnu a kanoniera Minyua už 2:0. Hosťom sa podarilo korigovať v 87. min. po zásahu Debnára, no na vyrovnanie im už čas nezostal.

IVAN MRIŠKA

Rudno n/Hr. – Voznica 0:5 (0:5)

GÓLY: 8., 33. Arvaj, 16., 20. Laurov, 18. M. Blaho

ROZHODOVAL: Baran, 100 divákov

RUDNO: Dudek - V. Valko, Kačinec, Kršiak, Fajčík, M. Valko, Polc, Strieška, J. Búry, Marko (61.Urblík), L. Búry

VOZNICA: Jančok - Arvaj, Laurov, Brodziansky, M. Blaho, Vančo, Pajerský, Kliman (51. Brestovský), Mocpajchel (46. Pavol), Kúšik, K. Blaho

Hostia boli jednoznačne lepším mužstvom, o čom presvedčili už v prvom polčase a nastrieľali domácim päť gólov. V druhom dejstve hostia mierne zvoľnili, čo domáci aj napriek snahe nedokázali využiť a stav sa tak už nezmenil.

ĽUBOMÍR KRŠIAK

Župkov - Tekov. Breznica 1:7 (1:3)

GÓLY: 40. Sartoris - 25., 75. Petráš, 32. Mikuška, 36. J.Galbavý, 49., 90. T.Galbavý, 56. Říha

ROZHODOVAL: Meliš, 80 divákov

ŽUPKOV: Meliš - Lipjanský, Eržiak, Sartoris, Šopa, Struhár, Štefanka, Goral, Gonda, Žiško

TEK. BREZNICA: Pavol - Kruľák, Říha, Galbavý, Žembery, Bicka, Mikuška, Daniš, Forgáč, Lauko, Petráš

Domáci nastúpili na zápas len desiati, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku. Hostia mali počas celého zápasu prevahu a pohodlne zvíťazili.

MICHAL HOMOLA

Kremnica – Brehy 4:2 (2:2)

GÓLY: 4., 90. Lachký, 45. Ďurica, 84. R. Urgela - 8., 16. Š. Vozár

ROZHODOVAL: Považan, 100 divákov

KREMNICA: Holos - Ďurica, Lachký, Hric, Lupták, S. Urgela (22. Palík), Chladný (89. P. Urgela), R. Urgela, Polačko, Kuzma, M. Urgela

BREHY: Kosec - Predajniansky, Š. Vozár, M. Polc, Tužinský, Michal Polc, Šalka, Uškrt, Čakloš (69. Búry), P. Vozár, Binda

Domáci sa ujali vedenia už v 4. min., keď skóroval Lachký. Hosťujúcim hráčom sa po hrubých individuálnych chybách domácich podarilo otočiť na 1:2. Domáci v poslednej minúte prvého polčasu vyrovnali, keď z priameho kopu trafil presne Ďurica – 2:2. V druhom polčase mali domáci prevahu, ktorú v závere zápasu potvrdili aj dvomi gólmi a zaslúžene zvíťazili – 4:2.

DUŠAN KRAJČÍK

Predohrávka 26. kola

Tek. Breznica – Lovča 0:2 (0:1)

GÓLY: M. Páleník, Rapčan

ROZHODOVAL: Truban, 70 divákov

TEK. BREZNICA: Pavol – Krulák, Říha, J. Galbavý, Žembery, Daniš, Bicka, Lauko, T. Galbavý, Mikuška, Gaži, str: J. Forgáč, Lauko

LOVČA: Weber – Beňo, Struhár, Neuschl, Ondrík, Šebeň, Budinský, Rapčan, Matuška, M. Páleník, Kukučka, str: J. Páleník, Kováč, Červienka, F. Páleník

Hostia sa rýchlo ujali vedenia, už v 2. min. zápasu, keď pochybila domáca obrana – 0:1. Domáci sa do prestávky pokúšali vyrovnať, no hostia ich svojou dobrou hrou k ničomu nepustili, naopak, vedenie mohla Lovča aj zvýšiť, keď viackrát zasahoval gólman Pavol. V druhom dejstve domáci zvýšili svoju aktivitu, no vyrovnanie to neprinieslo. V 80. min. zahrávali hostia priamy kop a stanovili skóre na konečných 0:2.

ROZHODOVAL: Priebera, 50 divákov

Š. PODHRADIE: Kazár – Danko, R. Netolický, Sedliak, Haluška, Pukač, Petro, Gocník, Pavlove, Záhorec, Husár, str: Bilek, Lietava, Kostrian

LAD. VIESKA: Číž – Víglaský, Ferko, T. Urblík, Husár, P. Urblík, J. Netolický, Brenkus, Horváth, Mišuta, Šály, str: Luttmerding, Krátky

Domáci boli pod stálym tlakom, hostia z množstva šancí strelili iba jeden gól. Výborný výkon predviedol domáci brankár Kazár. I keď tesné, víťazstvo hostí je zaslúžené.

MARCEL HUŇADY

Trnavá Hora – Kr. Bane 0:8 (0:5)

GÓLY: Mazúr 4, Knapp, J. Weiss 2, Kostoláni

ROZHODOVAL: Huňady, 100 divákov

TR. HORA: Čarný (46. Mališ) – Karvaš, D. Bílek, Mikloš, M. Ivan, Líner (80. Struhár), Švihorík, M. Bílek (46. Klačanský), R. Ivan, Ceplák, Tončo (69. P. Ivan)

KR. BANE: Hlaváč – M. Weiss, Ivan, Neuschl, Lupták, Gavorník, Knapp, Majda (65. Slašťan), Priwitzer (38. Sekereš), J. Weiss, Mazúr (85. Kostoláni)

Pohyblivejší a futbalovejší hostia viedli v 10. min. už 0:2. Domáci tím po tomto momente rezignoval a prehral vysoko 0:8.

PETER ŠVIHORÍK

Nevoľné – Krahule 2:5 (1:4)

GÓLY: Heriban, P. Koniar – Kollár 2, Tokár 2, Schmidt

ROZHODOVAL: Bujňáková, 35 divákov

NEVOĽNÉ: M. Bitala – Kapusta, Ďurian (46. L. Kroner), Baláž, Novodomec (62. Mi. Bitala), Adamec, R. Koniar (74. Páchnik), P. Koniar, M. Koniar, Heriban, A. Koniar

KRAHULE: Páchnik – Fillo, Melcer, Roško, Wollner, Paučo, Tokár, Schmidt, Hirschner, Kollár, Ivan

Slušné stretnutie, až na nepríjemný faul na domáceho brankára v úvode. Domáci tím sa ujal vedenia Heribanom, hostia však odpovedali rovnakou kartou a vyrovnali hlavičkou Kollára. Po tomto momente prebrali iniciatívu na ihrisku Krahulčania, góly postupne pridali dvakrát Tokár a Schmidt. Po výmene strán hostia zvýšili Kollárom už na 1:5, domácich hráčov môže mrzieť niekoľko nepremenených tutoviek. V závere domáci korigovali P. Koniarom na konečných 2:5.

EMIL KONIAR

Hr. Dúbrava – Ihráč 2:3 (2:2)

GÓLY: Cibula, Lacko – Matuška, Kubík, P. Gajdoš

ROZHODOVAL: Šarkozi, 25 divákov

HR. DÚBRAVA: Tužinský – Cibula (65. Ihring), Paraj, Lacko, Beracko (80. Barcík), Dúbravský, Gregáň, Lehocký, Janeček, Bezdeda, Murgaš

IHRÁČ: F. Henžel – R. Kollár, D. Kollár, J. Henžel, Kubík, Ľ. Gajdoš, Ceplák, Matuška, Sklenka, Kysel, P. Gajdoš

Začiatok stretnutia ovládli domáci, z čoho pramenili dva rýchle góly v sieti hostí. Následne sa domáce mužstvo uspokojilo s vedením a do polčasu Olympic vyrovnal na 2:2. Druhý polčas sa niesol v znamení nepremenených šancí, až na jednu, keď brankárovi domácich vypadla lopta z rúk a hostia ju dopravili do prázdnej brány v poslednej minúte. Domáci by si za zaslúžený výkon zaslúžili aspoň bod.

JÁN PARAJ

St. Kremnička – Pitelová 2:4 (0:3)

GÓLY: Paller 2 (prvý z 11m) - M. Henžel 3, Paučo

ROZHODOVAL: Truban, 80 divákov

ST. KREMNIČKA: Mezei – T. Gulička, Abrahám, Bugár, Paller, Ma. Palenčár, S. Gulička (43. Francz), Milčík (77. Mi. Palenčár), L. Gulička, Osvald, Pobežka (82. Bahno)

PITELOVÁ: Barát – Spišiak, Egyed, Henžel, J. Mališ (75. Ponický, 80. ČK), Štefanka, Paučo, Sklenka, Nárožný, Urgela, R. Mališ

V zápase padlo sedem žltých kariet, z čoho šesť videli hostia, k čomu sa pridala aj červená pre Ponického. Hostia začali vo veľkom štýle a zaskočili domácich, ktorí si až do 43. min. nevypracovali takmer žiadnu šancu, keď Osvald netrafil prázdnu bránu. Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom zvrátiť výsledok, ale boli to opäť hostia, ktorí upravili už na 0:4. Od tohto momentu domáci pridali na dôraze, vypracovali si šance, ale prakticky neohrozili brankára hostí. V závere sa im podarilo znížiť po pokutovom a priamom kope Pallera na 2:4, ale už na ďalšie skorigovanie výsledku im čas nezostal. Hostia si za bojovný výkon a predvedenú hru zaslúžili odniesť tri body od lídra súťaže.

ROZHODOVAL: Valo, 60 divákov

O. GRÚŇ: Miček – Števkov, Maslen, Vinca, P. Haring, D. Haring, Žoltický (72. Šuriansky), Macek, Štefanča, Šulva, Michalov

B. ŠTIAVNICA: Szabo – Ferenčík, Číž, Boroška, Barák, Meňuš, Kmeť, Halák, Beták (55. Javorský), Čiliak, Šemoda (86. Sovinec)

Zápas začali lepšie domáci, keď viedli 1:0. Hosťujúcej Banskej Štiavnici sa však podarilo vyrovnať. Tento stav nevydržal dlho, domáci hráči do polčasu išli znova do jednogólového vedenia. V druhej časti sa výsledok už nemenil, i keď domáci mali niekoľko sľubných príležitostí.

TIMOTEJ VINCA

Prestavlky - Horné Hámre 1:4 (1:1)

GÓLY: Beňo – Šmodrk, Herko, V. Majsniar, Truska

ROZHODOVAL: Bezák, 70 divákov

PRESTAVLKY: Strelka – Kráľ, M. Haring, Boldiš, J. Kukučka, Ľ. Kukučka (55. P. Kukučka), Dedík, M. Kukučka, J. Haring, Beňo, Štyriak

H. HÁMRE: Siekela – Lipjansky (61. Laurov), Beniak, Sitarčík, Herko, M. Majsniar, Fusatý (79. Jančo), Ježko, V. Majsniar, Truska, Šmondrk

Vedenia sa ujali domáci už v 1. min. zápasu, hostia však vyrovnali hneď z nasledujúceho protiútoku. Do polčasu za zmienku stojí ešte nastrelená žrď domácim Beňom. V druhej časti po hrubej chybe domácich išli do vedenia hostia. Od tohto momentu boli na ihrisku lepším tímom, keďže sa presadili najmä strelecky, napokon sa radovali z trojgólového víťazstva 1:4.

JÁN ABRAHÁM

D. Trnávka - Malá Lehota 3:3 (0:2)

GÓLY: Kopčan 3 – Adamec 2, Holička

ROZHODOVAL: Fáber, 30 divákov

D. TRNÁVKA: Korlec – Ro. Boška, M. Kysel, Ra. Boška, P. Kopčan, Dovec, R. Kysel, Slušný, Baran, Majerský, M. Kopčan

M. LEHOTA: M. Baranec – P. Baranec, Tisovský, Hrubý, Rajnoha, T. Adamec, J. Adamec, D. Tisovský, Šmikniar, Petluš, Holička, str: Debnár, Pacalaj, Martinka

Zápas sa začal za veľmi hustého dažďa, čo lepšie využili hostia a do polčasu zaslúžene vyhrávali. O góly sa postarali Holička a Adamec – 0:2. Domácim sa podarilo znížiť až v druhom polčase, keď zakončoval tradičný strelec Patrik Kopčan – 1:2. Hostia v 73. min. zvýšili svoj náskok po Adamcovej premenenej penalte – 1:3, no tento náskok im vytúžené tri body nepriniesol, pretože v 78. a 86. min. sa o vyrovnanie postaral opäť Patrik Kopčan. Slabší výkon predviedol hlavný rozhodca Fáber.

MIROSLAV DOVEC

Bzenica - Banská Belá 7:0 (3:0)

GÓLY: Bielik 3, Demko 2, Mališ, M. Kliman

ROZHODOVAL: Molnári ,50 divákov

BZENICA: Pažout (77. M. Považan) – Zliechovec (54. Mazúr), Šimko (83. J. Považan), M. Kliman, A. Kliman, Leba, Meliš, Bielik (46. Demko), Krištof (69. Kicko), Dekýš, Mališ

B. BELÁ: R. Buzalka – Lakatoš, Lupták, T. Buzalka, Hanzlík, Židík, Solivarský, Lasab (52. B. Buzalka), Hunka (22. Prokeš), Ivanič, Látka (34. Izák)

Od úvodných minút mali na ihrisku prevahu domáci, potvrdzovali tak rolu lídra tabuľky. Do polčasu Bzenica viedla zásluhou hetriku Bielika 3:0. Po zmene strán nastúpil na svoj prvý zápas po zranení Demko, premiéra mu vyšla dokonale, keď pridal do siete hostí ďalšie dva góly. Domáci bezzubým hosťom nastrieľali napokon sedem gólov.

MARIÁN JASENÁK

Prenčov – Prochot 4:0 (1:0)

GÓLY: M. Chovan, M. Blahút (11 m), R. Blahút, Beňovic

ROZHODOVAL: Pinka,50 divákov

PRENČOV: Bosák – Brnák, Weber (80. Turský), Dolinský, Výboch (72. K. Chovan), R. Blahút, M. Blahút, Báťo (69. Krajčovic), M. Chovan, Beňovic, A. Chovan (68. Eradze)

PROCHOT: M. Rečlo – Ličko, M. Bugár, T. Rosenberg, Michalka, Rozenberg, A. Rečlo, P. Rosenberg, Mat. Bugár, Kmeť

Hostia nastúpili len s desiatimi hráčmi, čo domáci nedokázali v prvom polčase dostatočne využiť a strelili iba jeden gól. V druhej časti domáci z množstva šancí využili tri, a tak hostia napriek sympatickému výkonu odišli z ihriska so štvorgólovou nádielkou.