OKRESNÝ FUTBAL: Derby v Lutile sledovalo 500 divákov

GÓLY: 8. A. Širáň, 28. Kubík

ROZHODOVAL: Oslanec, 100 divákov

H. VES: Mikula – Urgela, Marianik, A. Širáň, Karakačanov (58.J. Hric), T. Neuschl (46.Wagner), Považan, Kubík, Mecele, Tichý, Kasza (80. P. Širáň)

J. LEHOTA: Malík – Koneracký, D. Karásek (74. Bodor), P. Karásek, Schvarczbacher, M. Karásek, Š. Karásek, Mekíš, Šipkovský, Brzula (66. Papp), Bugár

Domáci sa ujali vedenia v 8. min., keď po peknej akcií zakončoval Adam Širáň. V 28. min. pridal druhý gól Kubik, keď strelou z uhla prekonal hosťujúceho brankára. V druhom polčase sa za slnečného počasia zápas už len dohrával a výsledok sa nezmenil. Horná Ves tak vo svojom poslednom domácom zápase zvíťazila 2:0.

PETER ŠIRÁŇ

Hod.-Hámre - Veľká Lehota 5:1 (2:0)

GÓLY: 10. M. Danko, 42. Bocian, 54. Frim, 72. Kapusta, 88. Michálik – 56. vlastný

ROZHODOVAL: Huňady, 100 divákov

HOD.-HÁMRE: Danko – Laurov, T. Gulaša (82. Vuong), Pleško, Kapusta (86. Valenta), V. Gulaša(66. Búry), Bocian (81. Michálik), Frim, Danko, Ološtiak, Galeta (56. Brodziansky)

V. LEHOTA: A. Boroš – T. Víglaský, Adam Víglaský, M. Víglaský, Adamík, M. Kocian (83.Anton Víglaský), Michal Hudec, Polc, Baranec, Vozár (53. Marek Hudec), P. Kocian

Bol to zápas dobrej úrovne, v ktorého úvode sa na ihrisku aj trochu „iskrilo“, no rozhodcovi sa podarilo hráčov ukľudniť. Domáci pokračujú v dobrých výkonoch z posledných piatich zápasov, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Domáci boli lepší vo všetkých ukazovateľoch a zaslúžene zvíťazili v pomere 5:1.

JÁN MANDALÍK

Lutila – Slaská 2:3 (2:2)

GÓLY: 27. Poliak, 45. Spodniak – 22. Debnár, 50., 77. Silný

ROZHODOVAL: Košarník, 500 divákov

LUTILA: Chromík – Hric, Hríň, Krnčok, Forgáč, Golh (65. V. Mokroš), Kanina, Spodniak (79. Al- Muaqet), Poliak, M. Mokroš, Bartolen (69. Mieruš)

SLASKÁ: Ertl – Bahno, Silný, Gašparík (77. Vittek), Petor (77. Topoľan), Vanko, Gordulič, Hric, Masarovič, Debnár (83. Goth), Lalo

Na šlágri „mesiaca“, bol rekordný počet divákov, ktorých bolo vyše 500. Hralo sa vo veľkej horúčave, čo bolo vidieť aj na ihrisku. Tento susedský derby zápas sa hral v korektnej a priateľskej atmosfére. Hostia boli o kúsok lepší, o čom hovorí aj ich tesné víťazstvo v pomere 2:3.

EVA HROMÁDKOVÁ

Lovča – Voznica 3:3 (0:2)

GÓLY: 57. Páleník, 90. Neuschl, 92. F. Páleník – 3. Laurov, 7. vlastný, 77. Arvaj

ROZHODOVAL: Meliš, 100 divákov

LOVČA: Weber – Beňo, Struhár (78. Páleník), Neuchl, Ondrík (46.Kováč), Rapčan, Šebeň, M. Páleník, Budinský, J. Páleník, Hrmo (46. Kukučka)

VOZNICA: Jančok – J. Arvaj, Beňovský (87. Pavol), Vančo (81. Brestovský), Laurov, Blaho, Mocpajchel (67. Kršiak), E. Arvaj, Mihálik, Brodziansky, Blaho

Diváci v Lovči videli pekný zápas. Začiatok zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď už v 3. min. strelou spoza šestnástky nedal šancu domácemu brankárovi Luboš Laurov. V 7. min. si domáci strelili vlastný gól a bolo 0:2. Do konca prvého polčasu sa Lovča snažila zmazať dvojgólovú stratu, no hostia pozornou hrou nepripustili využitie gólových šancí. V druhom polčase sa domácim podarilo znížiť, keď sa v 57. min. presadil Jozef Páleník. Lovčanov tento gól povzbudil, vypracovali si niekoľko šancí, no boli to práve hostia, ktorí využili brejk a strelili tretí gól. Záver domáci zvládli o 100-percent lepšie ako úvod, keď v 90. min. z priameho kopu znížil Neuschl a remízu zabezpečil v 92. min. striedajúci František Páleník. Pre domácich hráčov to bol posledný zápas v tomto ročníku a preto im výbor a diváci ďakujú za dobré výkony a predvedenú hru počas celej súťaže ročníku 2013/2014.

BORIS ŠANDOR

Hliník n/Hr. - Tekov. Breznica 2:2 (0:1)

GÓLY: 56. Demko, 72. Minyu – 12. Daniš, 66. Bicka

ROZHODOVAL: Považan, 80. divákov

HLINÍK: Kúšik – Demko (68. Hučka), Mališ, Minyu, Fehérpataky, Kaprálik (59. Bujna), Bozó, Vlačuha, Ukrop, Meliš, Ďuriš

TEK. BREZNICA: Pavol – Říha, Bicka, Mikuška, Daniš, Forgáč, Gaži, Petráš, Galbavý, Lauko, Sikeť

Prvý polčas bol herne vyrovnaný. Hostia sa ujali vedenia v 12. min., keď sa strelecky presadil Daniš. V druhom polčase domáci v 56. min. vyrovnali po góle Demka. O desať minút šli hostia opäť do vedenia, keď po samostatnej akcií skóroval Bicka. O pár minút domáci znovu vyrovnali, keď strelil gól Minyu. V závere zápasu si hostia vytvorili tlak, no gól už nepadol, a tak sa body delili.

MICHAL HOMOLA

Rudno n/Hr. – Brehy 4:3 (2:1)

GÓLY: 15. Prachár, 25. Luky, 70. Valko, 88. Dudek - 38., 90. Tužinský, 60. Vozár

ROZHODOVAL: Kacz, 80 divákov

RUDNO: Melčík – Valko, Kačinec, Bartoš, Strieška (80. Kršiak), Fajčík, Polc, L. Búry, J. Búry (58. Valko), Prachár (72. Dudek), Luky

BREHY: Kosec – Predajniansky, Vozár, Ma. Polc, Tužinský, Mi. Polc, Šalka, Holý, Gorbov, Mánik, Čakloš (33. Binda)

Typický derby zápas slušnej úrovne, v ktorom sa súperi striedali v strieľaní gólov a priebeh bol napínavý až do konca zápasu. Domáci konečne predviedli, ako sa bojuje o záchranu a síce tesne, ale zaslúžene zvíťazili.

ĽUBOMÍR KRŠIAK

Župkov – Kremnica 1:5 (1:2)

GÓLY: 26. Muha – 9. Chladný, 42. R. Urgela, 49., 85. Lachký, 64. P. Urgela

ROZHODOVAL: Kutlák, 80 divákov

ŽUPKOV: Meliš – Lipjansky, Eržiak, Sartoris, Šopa, Struhár (62.Repiský), Goral, Gonda, Muha, Repiský, Jányi

KREMNICA: Holos – Ďurica, Lachký, Hric, Lupták, Chladný, R. Urgela, Kuzma, Palík, P. Urgela, Ziman

Domáci dokázali v oklieštenej zostave vzdorovať súperovi len v prvom polčase. V druhom dejstve sa prejavila kvalita súpera a hostia zaslúžene zvíťazili.

ROZHODOVAL: Škoda, 40 divákov

ŠAŠ. PODHRADIE: Kazár – Danko, Kostrian, Sedliak, Haluška, Futák, Petro, Lietava, Pavlove, Záhorec, Husár

KRAHULE: Kollár – Melcer, Ivan, Žiarny, Wollner, Schmidt (10. Fillo), Tokár, M. Hirschner (82. Grossmann), P. Hirschner, Urgela, Rusín

V prvom polčase si domáci vypracovali tesné vedenie 2:1. Po zmene strán hostia dobíjali domácu bránu, no neúspešne, a tak polčasové skóre zostalo v platnosti aj po záverečnom hvizde.

PETER IVAN

Lovčica-Trubín - Kremnické Bane 5:2 (1:0)

GÓLY: Kollár 2, P. Vrtík, M. Vrtík (11 m), J. Vrtík

ROZHODOVAL: Michňa, 70 divákov

LOVČICA-TRUBÍN: P. Kováč – Macko (70. L. Janek), Bajnok, Koza, Kapusta (46. J. Janek), Pilnik (46. M. Vrtík), Pinák, Pe. Vrtík (46. Pa. Vrtík), M. Kováč (46. J. Vrtík), Kollár, Debnár

KR. BANE: Hlaváč – M. Weiss (67. Slašťan), Ivan, Neuschl, Lupták (87. Kostoláni), Wagner, Knapp, Majda (82. Medveď), Sekereš (60. Priwitzer), J. Weiss, Gavorník

V prvom polčase sa domáci herne prispôsobili súperovi. Po prestávke v rozmedzí 57. až 64. minúty strelili štyri góly a rozhodli o výsledku zápasu. Po tomto momente sa stretnutie už len dohrávalo. Negatívom zápasu bol iba jeden arbiter.

DUŠAN KARÁSEK

Trnavá Hora – Ihráč 2:2 (0:2)

GÓLY: L. Tončo 2 – F. Henžel 2

ROZHODOVAL: Molnári, 100 divákov

TR. HORA: Čarný – Karvaš, Trsťan, D. Bílek, R. Ivan, Švihorík, M. Bílek, L. Tončo (77. Klačanský), T. Tončo (39. M. Ivan), Ceplák, Mikloš

IHRÁČ: M. Kollár – Kubík, Tesák, R. Kollár, Sklenka, Kysel, Ľ. Gajdoš, J. Henžel, F. Henžel, Červenák

Hostia strelili dva rýchle góly (4. a 17. min.) a polčas vyhrali 2:0. V druhom dejstve domáci hráči zabojovali a po niekoľkých príležitostiach dokázali vyrovnať. Hostia 10 minút pred koncom mohli ísť znova do vedenia, lenže žrď domácej brány bola proti. Deľba bodov je zaslúžená.

PETER ŠVIHORÍK

Hr. Dúbrava – Pitelová 2:4 (1:2)

GÓLY: Gömöry, Bezdeda – Török, Paučo 2, Egyed

ROZHODOVAL: Jánošík, 50 divákov

HR. DÚBRVA: Stieranka – Cibula (57. Murgaš), Paraj (21. Bezdeda), Lehocký, Beracko (47. Dúbravský), Grofik, Gregáň, Marko (46. Lacko), Janeček, Ihring, Gömöry (85. Kováč)

PITELOVÁ: Forgáč (46. Milčík) – Török (31. J. Fábik), Barát, Štefanka (74. T. Fábik), Paučo, Ponický, Mališ, Spišiak, Egyed, Urgela, Nárožný

Zápas ovládli hostia, po prvom polčase viedli 1:2. V druhom dejstve domáci vyrovnali na 2:2, lenže remíza netrvala dlho. Po následnom rohovom kope hostia vyhrávali 2:3, postupne pridali i štvrtý presný zásah. Domáci v 88. min. nepremenili pokutový kop.

JÁN PARAJ

Jastrabá - St. Kremnička 0:3 (0:2)

GÓLY: Pobežka 2, Osvald

ROZHODOVAL: Baran, 120 divákov

JASTRABÁ: Srnka – Barboriak, L. Hric, J. Rafaelis, P. Mališ, L. Rafaelis (46. Hrmo), M. Janúch, Bajnok (75. M. Mališ), J. Janúch, Mojžiška, Henžel

ST. KREMNIČKA: Mezei – Paller, Abrahám, Milčik, L. Gulička, Bugár, Francz (80. Okoyechea), Šimko, Palenčár, Pobežka (85. T. Gulička), Osvald

Stará Kremnička prišla do Jastrabej s jasným cieľom zvíťaziť, čo sa jej aj podarilo a zabezpečila si zaslúžene postup do vyššej súťaže. Predvedenou horu hostia potešili svojich divákov, vo všetkých herných činnostiach vyčnievali nad domácimi. Hostia po dvoch zásahoch Pobežku a jednom Osvalda zvíťazili 3:0. Pobežka nastrelil i žrď, Palenčárove dve strely vyrážal brankár domácich na čiare nohami. Hosťujúci funkcionári ďakujú hráčom obom mužstiev za predvedenú hru a blahoželajú svojmu tímu k postupu do prvej triedy.

ROZHODOVAL: Fáber, 35 divákov

H. HÁMRE: Siekela – Beniak, Sitarčík (80. Jančo), Mokrý (60. Laurov), Fusatý (45. Országh), Lipjansky, M. Majsniar (50. V. Majsniar), Ježko, Herko, Šmondrk, Truska (75. Prutkay)

B. ŠTIAVNICA: Solinec – Ferenčík, Číž, Ostramok, Kmeť, Beňadik, Javorský, Žikla, Halat, Barák, Boroška

V tropickom počasí sa prvý polčas hral nezáživný futbal, no napriek tomu padlo veľa gólov. Vedenia sa ujali domáci, hostia následne vyrovnali. Do šatní však išli domáci s dvojgólovým náskokom, pretože herne dominovali. Keďže rovnaký herný prejav mali domáci hráči i v druhej časti, svojmu súperovi pridali ďalšie tri góly a zaslúžene zvíťazili.

MILAN MOKRÝ

Ostrý Grúň - Malá Lehota 2:1 (0:1)

GÓLY: Šulva, Šuriansky – J. Adamec

ROZHODOVAL: Kamody, 60 divákov

O. GRÚŇ: Miček – Števkov, Maslen, Vinca, P. Haring, D. Haring, Žoltický, Šuriansky, Azor, Šulva, Michalov (75. Štefanča)

M. LEHOTA: Štrba – P. Baranec, Hrubý, Rajnoha, A. Tisovský, D. Tisovský, Dá. Tisovský, E. Adamec, J. Adamec, Šmikniar (43. M. Baranec), Petluš

Ako prvý rozvlnili sieť hostia po penalte, ktorá bola podľa domácich diskutabilná. V ďalšom priebehu prvej časti domáci nevyužili svoje brejky, a tak do šatní sa išlo za stavu 0:1 pre hostí. V druhom polčase hneď po rozohratí domáci ďalekonosnou strelou vyrovnali – 1:1 Na konečných 2:1 upravili domáci po ruke v pokutovom území a následnej penalte. Hosťom sa i napriek snahe vyrovnať nepodarilo.

TIMOTEJ VINCA

Prestavlky - Banská Belá 4:2 (1:2)

GÓLY: M. Kukučka, P. Kukučka, J. Haring, Beňo – Židík 2 (druhý 11 m)

ROZHODOVAL: Nitško , 60 divákov

PRESTAVLKY: Strelka – Boldiš, Kráľ, Štyriak, Nemec, M. Kukučka, Ľ. Kukučka (46. M. Haring), P. Kukučka, J. Haring, J

Beňo, Dedík

B. BELÁ: R. Buzalka – Solivarský (55. Prokeš), Lakatoš, Lupták, Hunka, Židík, Zelinka, Lasab (30. Selyem), Durbák, B. Buzalka (47. Izák), Látka

V 5. min. sa ujali vedenia domáci po peknej hlavičke M. Kukučku. Po následnom rohovom kope hostia Židíkom vyrovnali na 1:1 a po pokutovom kope do polčasu viedli 1:2. V 60. min. domáci vyrovnali znova po hlavičke. Od tohto momentu boli Prestavlky na ihrisku lepším mužstvom, svoju prevahu korunovali ešte dvomi gólmi, vďaka ktorým zaslúžene zvíťazili.

JÁN ABRAHÁM

Dolná Trnávka – Prochot 3:0 (0:0)

GÓLY: 46., 63., 70. P. Kopčan

ROZHODOVAL: Katina, 40 divákov

D.TRNÁVKA: Tesák – Turský, Majerský M. (66.Kopčan M.), Baran, Kopčan P., Dovec, Boška Ro. (75. Kúšik), Kružic, Kysel R.(80. Boška Ra.), Dodok D., Slušný P.(70. Páchnik)

PROCHOT: Rečlo M.- Ličko, Kmeť, Rečlo A., Michalka, Bugár Ma., Rosenberg T., Rosenberg P., Bugár Má.,Rozenberg J., Rosenberg J.

Prvý polčas bol vyrovnaný. Hostia pohrozili hneď na začiatku, ale po celý zápas výborne chytajúci domáci brankár Marek Tesák ich šance zneškodnil. Domáci nastrelili dve tyčky, a tak sa do šatní odchádzalo za nerozhodného výsledku. Druhý polčas lepšie začali domáci, keď sa už v 46.min. presadil Patrik Kopčan. Do konca zápasu boli domáci lepším tímom a ďalšími dvomi gólmi z kopačky Kopčana zaslúžene vyhrali 3:0.

MIROSLAV KÚŠIK

Bzenica – Vyhne 1:0 (0:0)

GÓL: Krištof

ROZHODOVAL: Osvald, 100 divákov

BZENICA: Pažout – Zliechovec (53. Bielik), Šimko, J. Dekýš (75. M. Považan), A. Kliman, Leba, Meliš, Rybár, Demko (83. J. Považan), M. Dekýš, Krištof (90. Mazúr)

VYHNE: P. Bosák – Hrnčiar, Lachata, Stančík (64. Vanko), Pavla, Lupták, Babic, L. Bosák, Osika, Zuberník, Kašiar (81. Barborík)

Za horúce slnečného počasia sa hral vyrovnaný zápas. V prvom polčase mali miernu prevahu hostia, avšak domáci si vytvorili dve gólové príležitosti, ktoré nepremenili. V druhom polčase, v 57. min. po prestriedaní rozhodli zápas pre domácich dvaja najstarší hráči, keď Krištof netradične hlavou zužitkoval center Šimka. V ďalšom priebehu domáci bránili tesné vedenie, čo sa im napokon aj podarilo.

MARIÁN JASENÁK

Prenčov - Sklené Teplice 5:1 (3:0)

GÓLY: M. Blahút 4, Eradze - Lukačko

ROZHODOVAL: Valo, 50 divákov

PRENČOV: Bosák – Brnák, J. Weber (78. Turský), Dolinský, K. Chovan (58. Bebjašvili), R. Blahút, M. Blahút, A. Chovan (83. Báťo), Z. Weber, Beňovic, Krajčovic (74. Eradze)

SK. TEPLICE: Ruisl – Benko, J. Krahulec, P. Minka, Beňo, Lupták, L. Minka, Kubina, Lukačko, K. Krahulec (68. Mistrík), Šimič

Domáci tlačili na súpera počas celého zápasu, z množstva šancí gólovo zužitkovali päť. Hostia hrozili z ojedinelých brejkov, po jednom z nich strelili čestný gól.

JÁN DOLINSKÝ

Dohrávky 18. kola:

B. Štiavnica – Vyhne 1:7 (0:1)

GÓLY: Ferenčík – Zuberník 3 (2 x 11 m), Barborík 2, Bugár, Osika

Domáci kým vládali, boli hosťom vyrovnaným súperom. V druhom polčase domáci odpadli kondične a hostia zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy.