OKRESNÝ FUTBAL (5. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Víkendové výsledky Oblastných majstrovstiev, II. triedy Sever a Juh.

GÓL: 36. Urblík

ROZHODOVAL: Osvald, 180 divákov

LAD. VIESKA: Číž – Osika, T. Hudec, Urblík, Debnár, Štyriak (12. Miškov), Škriniar, Hanus, R. Hudec, Lepšík (76. Šály)

SLASKÁ: Ertl – Lalo, Göth, Petor, Vanko, P. Karásek, Gašparík, Hric, Mokroš (46. Masarovič), Bahno (46. Ferko), Topoľan (46. Tenkős)

Domáci boli počas celého zápasu lepším mužstvom, no zahodili veľké množstvo šancí. Presadili sa až v 38. min., kedy po peknej prihrávke Hudeca otvoril skóre hlavou Urblík – 1:0. V druhom polčase domáci hazardovali s bodmi, spálili ďalšie štyri šance, na čo mohli nakoniec doplatiť. Slaská v závere prevzala iniciatívu a snažila sa vyrovnať, no brankár Čiž svoje mužstvo viackrát podržal. V čase hosťujúceho tlaku ušiel domáci rýchlik R. Hudec, no blysol sa aj gólman hostí. V platnosti tak zostal najtesnejší výsledok 1:0. Domáci si za výkon v prvom polčase výhru zaslúžili. Stretnutie sa hralo pred peknou diváckou kulisou na slušnej úrovni, k čomu prispeli aj hostia.

JÁN BARNIAK

B. Štiavnica – Lutila 1:4 (1:2)

GÓLY: 42. Hanzlík – 15. Francz, 30., 77. Majer, 48. Krnčok

ROZHODOVAL: Kutlák, 50 divákov

B. ŠTIAVNICA: Sekula – R. Kmeť, Šíma (50. Žikla), Pastier, N. Barák, Ladický (79. Nedorosčík), Beňadik, Hanzlík, Macko (34. Ľ. Barák), Neuschl, Chmelina

LUTILA: Chromík – Vittek, P. Poliak, Krnčok, Kollár, Kanina, D. Karásek, Majer, Francz, V. Mokroš, Bartolen

Hostia pricestovali veľmi dobre pripravení. Domáci opäť nevyužili niekoľko čistých šancí, za čo ich Lutilčania potrestali už v prvom polčase, v ktorom prekonali Sekulu dvakrát. Domácim sa však podarilo po peknej akcii Baráka st. znížiť na 1:2. Tímy mohli do kabín odchádzať za nerozhodného stavu, no ďalšie príležitosti spálili Pastier a Kmeť. V druhom polčase boli domáci odhodlaní skóre zvrátiť, no dopustili sa chyby, ktorú hostia využili a bolo 1:3. Na ihrisko sa vniesla nervozita, Lutila pridala aj tretí gól, čím rozhodla o svojom víťazstve. Niektorí domáci hráči si musia uvedomiť, že futbal sa nehrá ústami ale nohami.

ĽUBOMÍR BARÁK

Horná Hámre – Veľká Lehota 3:0 (2:0)

GÓLY: R. Repiský, J. Repiský, M. Mokrý

ROZHODOVAL: Truban, 50 divákov

H. HÁMRE: Siekela – M. Lipjanský, T. Lipjanský, Zelovič, Eržiak (46. Fusatý), J. Repiský, Ježko, Víglaský, Beniak (46. M. Majsniar), Černák, R. Repiský (50. M. Mokrý)

V. LEHOTA: M. Boroš – T. Víglaský, P. Kocian, Ovčačík, M. Víglaský, A. Víglaský, Országh, Vozár, J. Kocian, Svitek, M. Kocian

Po hernej stránke vyrovnaný zápas. Domáci však boli efektní v premieňaní gólových príležitostí, presadili sa najmä zo štandardných situácii a už do polčasu viedli 2:0. V druhom dejstve sa hostia snažili výsledok skorigovať, čo sa im však nepodarilo a v závere zápasu pridali domáci po peknej kombinácii aj tretí gól – 3:0.

MILAN MOKRÝ

Voznica – Hod.-Hámre 0:6 (0:3)

GÓLY: 16., 56. Frim, 27. Pleško, 40. Búry, 76. Bocian, 85. Michálik

ROZHODOVAL: Priebera, 80 divákov

VOZNICA: Jančok – Vančo, Mocpajchel, Brodziansky, K. Blaho, Beňovský (46. Kúšik), Sitár, Brestovský, Pajerský, Pavol, E. Arvaj

HOD.-HÁMRE: P. Danko – M. Danko (82. Michálik), Pleško, Kašiar, Frim, Mojžiš, Švihla (60. Vuong), Ološtiak, Muha, Búry (71. Mekíš), Bocian

Vo Voznici sa počas celého víkendu konali oslavy výročia obce a možno aj preto domáce mužstvo nastúpilo na zápas nesústredené. Za horúceho počasia hostia domácich v ničom nešetrili a jednoznačne zvíťazili v pomere 0:6.

KAMIL BLAHO

Tek. Breznica – Brehy 4:2 (1:2)

GÓLY: 26. Guláš, 72. Kruľák, 77. Bicka, 89. Ľ. Lauko - 10. Gorbov, 13. Binda

ROZHODOVAL: Kacz, 150 divákov

TEK. BREZNICA: Pavol – Říha (52. Daniš), Kruľák, Forgáč, Galbavý (46. A. Lauko), Bicka, Guláš, Lenard, J. Homola (76. Š. Homola), Petráš (82. Volentier), Juristý (46. Ľ. Lauko)

BREHY: Kosec – Binda, Holý, M. Tužinský, Š. Vozár, Oláh, Matonok (76.Gaži), Gorbov, Uškrt (83.Michalec), Havran, Horváth (66. P. Vozár)

Domáci od začiatku vyštartovali na hostí, no z dvoch sľubných šancí nepremenili ani jednu. Góly strieľali naopak hostia a to hneď dva, keď sa strelecky presadili v krátkom čase Gorbov a Binda. V prvom polčase sa domácim podarilo aspoň stav skorigovať, keď v 26. min. premenil pokutový kop Guláš. Od úvodu druhého dejstva už opäť diktovali hru domáci a neskôr strelili aj tri góly, vďaka ktorým rozhodli o svojom víťazstve.

MICHAL HOMOLA

Bzenica – Hliník nad Hr. 1:2 (0:1)

GÓLY: 50. Frlajs - 34. Krčmárik, 82. Kukučka

ROZHODOVAL: Nitško, 150 divákov

BZENICA: M. Považan – Benča, Hrnčiar (87. J. Považan), M. Demko, Meliš (75.Erhardt), Leba, Krištof (46. Cvejkuš), R. Demko, Horváth, Frlajs(90.Mazúr), Laurov

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Bosák, Deneš (78. Dekíš), P. Mališ, Minyu (90. Brašeň), Ziman (69.Kicko), Krčmárik, J. Mališ, Polc, Kukučka

V derby zápase išli po polhodine hry do vedenia hostia, keď sa v 34. min. presadil Krčmárik. Hneď v úvode druhého polčasu domáci vyrovnali po góle Frlajsa. Domáci sa síce pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no vypracované šance zahodili, za čo ich hostia v závere zápasu potrestali gólom Kukučku, ktorý tak rozhodol o víťazstve Hliníka.

VLADIMÍR RYBÁR

Kremnica – Horná Ves 0:3 (0:0)

GÓLY: 48.,67. Karakačanov, 58. Širáň

ROZHODOVAL: Barboriak, 300 divákov

KREMNICA: Hrmo – Netolický, Tokár, Chladný, Hovorič, Lachký (53. P.Urgela), Žiarny (67. Wollner), Kuzma, Antal, Hric (81. Chrien), Bíreš (62. Schmidt)

H. VES: Mikula – Kollár, T. Neuschl, Hric, B. Neuschl (81. Kapusta), Urgela, Lupták, V. Širáň (84.P. Urgela), Karakačanov, Kasza (46. Kubík), Považan (70. Tichý)

Tradičný derby zápas sa odohral pri veľmi slušnej diváckej návšteve. V prvom polčase sa hral priemerný futbal, bez väčších gólových príležitostí, a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 0:0. V úvode druhého polčasu sa hostia ujali vedenia z pokutového kopu, ktorý premenil Karakačanov. Po strelenom góle hra domácich upadla ešte viac do kŕčovitosti. Hostia po rýchlych brejkoch zvýšili na 0:2 a neskôr aj 0:3. Kremničania sa snažili aspoň skorigovať výsledok, no pre nepresnosť vo finálnych prihrávkach sa im nepodarilo ani to, a tak je víťazstvo hostí zaslúžené.

ROZHODOVAL: B. Truban, 30 divákov

ST. KREMNIČKA: F. Mezei – J. Bugár, L. Gulička, T. Gulička (46. Palenčár), Brenkus, Mudrončík, S. Gulička (78. Valko), Petruš (46. Blaško), Milčík, Osvald (46. T. Bugár), Mojžiš

D. TRNÁVKA: A. Struhár – Dodok, Baran, M. Struhár, P. Kopčan, Dovec, M. Kopčan (82. Fedor), Rom. Boška, Kružic (86. Rad. Boška), Líška (46. Kysel), Kotrlec (75. Kúšik)

Stretli sa dve kvalitné mužstvá, vedenia sa ujali hostia po góle kanoniera P. Kopčana – 0:1. Domáci však pred koncom polčasu vyrovnali, a tak sa do kabín odchádzalo za stavu 1:1. V druhom dejstve sa hral vyrovnaný futbal, no o niečo viacej šancí mali hostia. Strelecky boli efektívni, a tak si po výhre 4:2 odniesli všetky tri body. Zápas mal dobrú úroveň, niesol sa v duchu fair-play, o čo sa dobrým výkonom postarali aj rozhodcovia.

MIROSLAV DOVEC

Hr. Dúbrava – J. Lehota 3:2 (2:1)

GÓLY: 35., 57. Bezdeda, 40. Gömöry – 43. M. Karásek, 65. Chomič

ROZHODOVAL: Meliš, 50 divákov

HR. DÚBRAVA: Lehocký – Murgaš, Dúbravský, Cibula, Paraj, Bezdeda, Gömöry, Kapusta, Grofik, Kováč, Ihring

J. LEHOTA: Kováč – Koneracký, Schvarczbacher, Rašlík, Čiliak, Chomič, Gustiňák, M. Karásek, Štefanovič, Kolaček (50. Šipkovský), Sako

Domáci mali hru pod kontrolou, z množstva šancí využili tri. Hosťom sa podarilo stav skorigovať, no víťazstvo domácich je zaslúžené.

JÁN PARAJ

Pitelová – Kr. Bane 3:0 (1:0)

GÓLY: 33., 80. A. Paučo, 53. S. Spišiak

ROZHODOVAL: Barboriak, 100 divákov

PITELOVÁ: Forgáč – Egyed, Urgela, A. Paučo (86. Fábik), Mališ (86. Štefanka), Henžel (46. M. Kubík), Sklenka (46. Ponický), B. Spišiak, S. Spišiak, I. Kubík, Mališ (76. Kollár)

KR. BANE: Majda (46. Medveď) – Lupták, Ivan, Weiss (83. Oswald), Hric, Knapp (76. Wágner), Ľ. Sekereš, Weis, Priwitzer, Kostoláni, Neuschl

Domáci konečne nastúpili v plnej sile, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Po celý čas boli domáci lepším mužstvom, najlepším hráčom zápasu bol nestarnúci Michal Štefanka.

MARIÁN ŠTEFANKA

Tr. Hora – Ihráč 3:2 (3:2)

GÓLY: 10. Ceplák, 35. Tončo, 45. Abrahám – 16. D. Kollár, 35. Kysel

ROZHODOVAL: Sivok, 50 divákov

TR. HORA: Ďurča – Abrahám, Hanuška (39. Ianosteac), D. Bílek, Ivan, Tončo (46. Mališ), Strmeň, M. Bílek, Ceplák (71. M. Urgela), Murphy (53. Barboriak), M. Urgela

IHRÁČ: M. Kollár – Matúška, Ľ. Gajdoš, L. Króner, A. Króner, Kysel, Ceplák, Kysel, D. Kollár, Barboriak, Kubík

Ihráč pricestoval iba s deviatimi hráčmi, no z rýchlych protiútokov dvakrát udrel. Domáci však dostávali hostí vďaka početnej výhode pod veľký tlak a nakoniec zvíťazili 3:2. Prevahu počas celého zápasu mali domáci, no hostia podali veľmi bojovný výkon. Za domácich nastúpila aj nová posila John Murphy.

PETER ŠVIHORÍK

Lovčica-Tr. – Kopernica ODLOŽENÉ

Šáš. Podhradie – Jastrabá 2:2

Domáci nastúpili v oklieštenej zostave. V prvom polčase mali prevahu hostia, po zmene strán sa hra vyrovnala a šance mali aj domáci. Za stavu 2:2 mal príležitosť Šimko, no brankár Jastrabej ho vychytal. Remíza je zaslúžená.

ROZHODOVAL: Páleník, 20 divákov

SK. TEPLICE: Ruisl – Benko, Beňo, Bielik, P. Minka (82. Šimko), Krpelan (33. Sekereš), Krahulec, Biľ, Kmeť (50. Dekýš), Kubina, Slanina (70. Lukačko)

HR. BEŇADIK: Gaži – Štrbo, Beňo, Valo, Lempochner (75. Valkovič), Kováč, Drgoňa, Fabiankovič, Kollarovič, Forgáč (88. Srnka), Lipták

Vyrovnaný zápas, hostia doplatili na nepremenené šance. Domáci svoje využili, a tak si zaslúžene pripísali všetky tri body.

IVAN ŠIMIČ

Prochot – Rudno-Nová Baňa B 1:2 (0:1)

GÓLY: 87. T. Rosenberg - 43. Bielik, 74. Luky

ROZHODOVAL: Huňady, 30 divákov

PROCHOT: Strelka – Bajnok, Liner, Dedík, Már. Bugár (76. Kúšik), T. Rosenberg, P. Rosenberg (79. Michalka), M. Rozenberg (58. Ličko), M. Rosenberg, Benko (46. Kmeť), Rečlo (62. Mat. Bugár)

RUDNO: Strieška – Búry, Marko (53. Dobrík), Poliačik (82. Brzula), Bielik (64. A. Luky), Budinský (88. Pacalaj), Debnár, Čákovský, Wolf, Hudec (62. Prachár), Kršiak

Hostia sa ujali vedenia z pokutového kopu, druhý zásah pridali zo štandardnej situácie. V druhom polčase mali domáci herne navrch, no výsledok sa im zrovnať nepodarilo.

TOMÁŠ ROZENBERG

Malá Lehota – Banská Belá 2:3 (2:1)

GÓLY: 6. D. Tisovský, 31. Pacalaj (11m) – 36. Durbák, 56. Dolinský, 74. Izák

ROZHODOVAL: Knap, 50 divákov

M. LEHOTA: Štrba – Adamec, A. Tisovský (46. M. Haspra), J. Holička, Rajnoha, F. Tisovský, M. Holička (43. J. Haspra), Pavalaj, D. Tisovský, Paulík, Červenák

B. BELÁ: Prokaj – Dolinský, Hanzlík, Hunka, Ivanič, Puškár, Solivarský, Prokeš, Izák, Fronc, Durbák

Obojstranne behavý futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. Šťastena sa nakoniec priklonila na stranu hostí, ktorí vyťažili z minima maximum.

VLADIMÍR DEBNÁR

Vyhne – Prenčov 2:0 (1:0)

GÓLY: 45. Čiliak, 46. Hudec

ROZHODOVAL: Líška, 80 divákov

VYHNE: Herold – Stančík, Lachata, Babic, Pramuka, Halát (56. Kašiar), Ukrop, Hudec, Pavla (89. Babic), Zuberník, Čiliak

PRENČOV: Kraják – Husár, Židík, Báťo, Beňovic, M. Blahút, Chovan, R. Blahút, Weber, P. Blahút, Výboch (46. Brnák)

Vo Vyhniach sa stretli dve popredné mužstvá. Hostia hrali na rýchle brejky a prevažne bránili, no domáci sa predsa na konci prvého polčasu presadili. Krásnou strelou od brvna otvoril skóre Čiliak – 1:0. Po zmene strán pridali domáci po sóle Hudeca druhý gól a bolo rozhodnuté. Hostia sa síce snažili, ale domáci výsledok bez väčších problémov ustrážili.